top of page

FOTOVÝPRAVA  ŠUMAVA

22.01.2023

Fotografie krajinek se musí, jak se říká, „vychodit. Počasí na Šumavě umí být totiž pěkně nevyzpytatelné. Chce to mít prostě štěstí. Na této fotovýpravě Vás čekají informace nejen o focení, ale i o tom, jak se připravit na podobné dobrodružství a co mít vždy sebou - od pořádných bot po správný objektiv.

A co Vás tedy čeká?

Projdeme se po jedné z nejkrásnějších hřebenovek u nás – z Třístolíčníku přes Trojmeznou až na Plechý. Jedná se o středně náročnou trasu, je tedy důležité mít řádné vybavení na vysokohorskou turistiku.

 

Budeme spolu mluvit o nastavení foťáku, o výběru správné techniky, o vnímání světla, kompozici i postprodukci. O tom, jak využít každého počasí k focení, jak vnímat okolí a plánovat výlety. Probereme i to, jaké mít s sebou vybavení – od správných bot, přes bundu, batohu až k fototechnice.

 

 

Můžete se těšit na fotovýpravu, při které zažijete tu pravou šumavskou „divočinu“, vyzkoušíte své vybavení, naučíte se vnímat okolí a nastavit fotoaparát na focení krajinek. Nebudete stát na jednom místě se stativem. Čeká na Vás zhruba 12 km po hřebeni Šumavy. 

1-40.jpg
1-329.jpg
1-35.jpg

Co sebou?

Fotovybavení: 

Fotoaparát- klidně kompakt, zrcadlovka bezrcadlovka. Objektivy dle vlastního uvážení. Na krajinku se spíše hodí kratší ohniska, ale mě baví fotit i na dlouhá skla. Stativ, filtr, náhradní baterie a další fotopomůcky, které běžně využíváte. Myslete ale na to, že si vše ponesete na zádech v náročném šumavském terénu. 

Pozor! Fotovýbava není podmínkou! Pokud teprve hledáte tu správnou techniku nebo i svůj směr, tak tohle může být ideální příležitost. Fotit se dá v dnešní době i na mobil. A v průběhu zjistíte, zda takové focení pro vás vůbec bude. Tak jako tak, zažijete krásný výšlap v srdci Šumavy. 

 

Oblečení: 

Musíte být připraveni na rozmary počasí. Půjdeme po hřebeni a počasí může být velice proměnlivé. Pevná obuv, neprorokovaná bunda, případně pláštěnka, rukavice, čepice, nákrčník. Ideální je vrstvit oblečení a použít třeba merino trička, svetry.

Další důležité info

TERMÍN: 22. 01. 2023

Pro koho je workshop určen?

Pro všechny začínající i pokročilé fotografy, kteří chtějí své řemeslo posunout dál.

Počet účastníků:

Min. 5, Max. 8

Sraz účastníků:

8:00 hod. parkoviště před Třístoličníkem (každý účastník dostane podrobné info pár dní před konáním)

V případě velké nepřízně počasí se domluví náhradní termín.

Více info na tel.:737 011 024, nebo na emailu pavelnotime@gmail.com

MOŽNOST VYTVOŘIT DÁRKOVÝ POUKAZ - VHODNÉ JAKO DÁREK POD STROMEČEK :)

CENA: 900 Kč/osoba

1-4.jpg

PŘIHLÁŠKA NA FOTOVÝPRAVU

1-33.jpg

Děkuji za přihlášku! Během dne Vám zašlu potvrzující email. Hezký den a budu se těšit na ŠUMAVĚ! :)

Tento formulář už nelze odeslat.

bottom of page